Bydgoszcz. Dziękczynienie za 25 lat istnienia Radia Maryja

Główne uroczystości XXV Rocznicy Powstania Radia Maryja odbyły się w minioną sobotę w Toruniu. Druga ich część tradycyjnie obchodzona będzie w Bydgoszczy w Bazylice Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 zainauguruje je występ Orkiestry Koncertowej Victoria z Parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Warszawy-Rembertowa.

Następnie sprawowana będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp Jana Tyrawy, ordynariusza diecezji bydgoskiej.

W ostatnią sobotę w Toruniu padło wiele ważnych słów dotyczących ogromnej roli, jaką Radio Maryja odgrywa w życiu Polaków.

Ks. bp Edward Frankowski z Sandomierza zwrócił uwagę na wkład rozgłośni w duchowość Polaków.

Radio Maryja jak sama nazwa mówi spełnia taką rolę jaką Maryja spełnia wobec Kościoła i wobec świata. Radio wypełnia misję Matki Najświętszej, a Ona wciąż nam przypomina: „czyńcie wszystko cokolwiek każe wam mój Syn”. Matka Boża nie koncentruje na sobie, ale na Jezusie, na swoim Synu, Panu naszym Jezusie Chrystusie. W tym duchu też działa Radio Maryja żebyśmy my wszyscy skoncentrowali całe swoje wysiłki, serca, naszego umysłu i woli na Panu Jezusie. Gdy On będzie uczczony, uwielbiony, gdy wiara w Niego będzie mocna to wtedy wszystko będziemy mogli ustawić na właściwym miejscu – akcentował ks. bp Edward Frankowski.

Transmisję z dzisiejszej uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl