fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] Ks. bp S. Napierała: Radio Maryja jest głosem, który ma odwagę mówić prawdę o św. Janie Pawle II

Odważono się uderzyć w św. Jana Pawła II, który jest fundamentem. Kto ten fundament podkopuje, ten podcina gałęzie, na których siedzi, nie zdając sobie z tego sprawy. Ci ludzie wyrośli na tym, co Papież Polak wniósł. To wielki święty. Radio Maryja jest głosem, który ma odwagę mówić prawdę o św. Janie Pawle II – powiedział ks. bp Stanisław Napierała, biskup kaliski senior, w rozmowie z Telewizją Trwam.

Ks. bp Stanisław Napierała w rozmowie z TV Trwam zwrócił uwagę na misję Radia Maryja, które „służy Kościołowi na całym świecie, ale w szczególny sposób w naszej Ojczyźnie”.

– Radio należy do Niepokalanej Matki, która się nim opiekuje. Dzisiaj poruszanych jest wiele spraw, żeby Kościół umniejszyć. Ludzie głęboko wierzący nie mają przy tym głosu. Radio Maryja służąc prawdzie i sprawiedliwości, spełnia niezastąpioną rolę. Jest w tym szczególnym czasie darem Boga, Jego błogosławieństwem. Radio Maryja mówi, że są pewne granice i nie wolno ich przekraczać. Ci, którzy atakują (Kościół – red.), nie wiedzą o tym, ale uderzają także w samych siebie – zaznaczył biskup kaliski senior.

Duchowny zwrócił również uwagę na ataki kierowane w św. Jana Pawła II.

– Polacy, którzy kochają Kościół i Ojczyznę, przeżywają wielki ból i smutek, że odważono się uderzyć w św. Jana Pawła II. On jest fundamentem. Kto ten fundament podkopuje, ten podcina gałęzie, na których siedzi, nie zdając sobie z tego sprawy. Ci ludzie wyrośli na tym, co Papież Polak wniósł. To wielki święty. Radio Maryja jest głosem, który ma odwagę mówić prawdę o św. Janie Pawle II – powiedział ks. bp Stanisław Napierała.

Biskup kaliski senior podkreślił także rolę o. Tadeusza Rydzyka CSsR, którego „Bóg sobie wybrał i mu błogosławił”.

– Stojąc przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, widzimy piękne dzieło. Trzeba czegoś niezwykłego, ponadludzkiego, żeby zgromadzić ludzi przy takim projekcie, żeby ich pobudzić do aktywności i w tak krótkim czasie zbudować coś takiego. To jest jedno dzieło, a w nim jest wiele różnych pomysłów, które służą Polsce i Kościołowi. Wielki szacunek i wdzięczność dla o. Tadeusza Rydzyka. To człowiek, którego Bóg sobie wybrał i mu błogosławił. Dlatego też różne ataki na Ojca są chybione i nie dadzą rady – zaznaczył ks. bp Stanisław Napierała.

radiomaryja.pl

drukuj