Pismo pos. Anny Sobeckiej do szefa MSWiA ws. bezkarności obrazy uczuć religijnych w Polsce

Podczas „Chryji 2” pod Radiem Maryja był plakat ukazujący żeńskie organy płciowe z umieszczonym w ich szczególnym miejscu obliczem Matki Boskiej. Dwa metry od kobiety trzymającej ten plugawy plakat stoi policjant, który-  jak widać – nie znalazł powodu do interwencji. Dlaczego tak się dzieje, Panie Ministrze? – pyta w piśmie skierowanym do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego poseł Anna Sobecka.

 

Całość pisma poniżej.

 

                                                                                       Toruń 7 maja 2019 r.

 

POSEŁ NA SEJM RP

ANNA ELŻBIETA SOBECKA

 

Szanowny Pan

Joachim Brudziński

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Szanowny Panie Ministrze!

Z dużym zadowoleniem i ulgą przyjęłam informację  o stanowczej i szybkiej reakcji podległych Panu służb na bezkarne do tego czasu obrażanie uczuć religijnych ludzi wierzących w Polsce. Podjęte działania budzą moją nadzieję na to, iż przepis art.196 kk przestanie być przepisem tzw. martwym, niestosowanym.

Zapewne wiadomym jest Panu Ministrowi, iż w moim rodzinnym mieście Toruniu akty takie mają miejsce od pewnego czasu i nie wzbudzają szczególnego zainteresowania podległych Panu służb, które nie reagują. Na dowód tego pozwalam sobie załączyć zdjęcie ze zgromadzenia nazwanego „Chryja 2” które odbyło się w Toruniu w dniu 3 maja 2019 roku pod siedzibą Radia Maryja. Zdjęcie to przedstawia plakat ukazujący żeńskie organy płciowe z umieszczonym w ich szczególnym miejscu obliczem Matki Boskiej. Dwa metry od kobiety trzymającej ten plugawy plakat stoi policjant, który jak widać nie znalazł powodu do interwencji.

Dlaczego tak się dzieje Panie Ministrze? Dlaczego funkcjonariusze nie reagują z urzędu? Zastanawiam się, czy istnieje bardziej odrażający sposób zdeptania uczuć religijnych i czy w istocie organy ścigania przy bierności lokalnych organów administracji publicznej nie powinny reagować natychmiast z urzędu?

 

                                                                            Z wyrazami szacunku

         Anna Sobecka

         Poseł na Sejm RP

 

P.S. W załączeniu zdjęcie, które nie wymaga w moim odczuciu żadnego komentarza.

RIRM

drukuj