fot. Agnieszka Dąbrowska

Wspólne świętowanie w Rodzinie Radia Maryja

Jubileuszowi 25-lecia powstania Radia Maryja towarzyszył szereg występów artystycznych.

Uroczystości jubileuszowe zainaugurował występ zwycięzców Festiwalu Folklorystycznego Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych  zorganizowanego przez fundację Nasza Przyszłość. Zespół tańca Ludowego Łuszczowiacy ze Szkoły Podstawowej w Łuszczowie wykonał między innymi poloneza, tańce lubelskie, śląskie, a także piosenki ludowe.

Jako kolejny wykonawca na scenie pojawił się zielonogórski bard i kompozytor Maciej Wróblewski. Swój występ zakończył utworem Ave Maryja, który stanowił muzyczne preludium do wspólnotowej modlitwy różańcowej.

Głównym punktem programu kulturalnego, był koncert–widowisko „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego po którym rozpoczął się Marsz Triumfalny na cześć Króla Jana III. Zespół zaprezentował także Marsz Pierwszej Brygady, Serce w plecaku, Kujawiak Henryka Wieniawskiego, czy Pałacyk Michla. W repertuarze nie zabrakło również hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Na koniec koncertu, dyrektor ordynariatu caritas Polowego Wojska Polskiego, ks. ppłk Piotr Majka wręczył Założycielowi Radia Maryja o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR diamentową płytę.

– Przypadł mi wielki zaszczyt wręczyć to najwyższe wyróżnienie, diamentową płytę jako wyróżnienie przyznane Radiu Maryja za upowszechnianie polskich pieśni kościelnych i patriotycznych. Za wierną służbę Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie- akcentował ks. ppłk Piotr Majka.

Po zakończeniu koncertu, wszyscy zjednoczyli się w modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosząc o dalszą opiekę nad dziełami powstałymi przy Radiu Maryja oraz w intencji ofiarodawców, a także Polaków rozproszonych po całym świecie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj