fot. PAP/Adam Warżawa

Sopot: w stołówce Caritas ciepłe posiłki dla potrzebujących również w weekendy

Od soboty w stołówce Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie osoby bezdomne lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą skorzystać z ciepłego posiłku również w weekendy. Dodatkowe posiłki dla najuboższych mieszkańców sfinansuje miasto.

Jak poinformował magistrat, gorące dania będą wydawane w każdą sobotę i niedzielę, w godz. od 14.30 do 16.00. Od poniedziałku do piątku posiłki serwowane są w godz. 12.30-13.30.

Cytowana w komunikacie prasowym wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim podkreśliła, że jadłodajnia Caritas jest miejscem bezpiecznym, gdzie zachowane są bardzo restrykcyjne normy sanitarne, uzgodnione z sopockim sanepidem.

„To ważne, by potrzebujący mogli spędzić ten czas w bezpiecznych ze względu na pandemię i godnych, jak najbardziej zbliżonych do domowych warunkach. Osoby korzystające z posiłku mogą przed wejściem zdezynfekować ręce i zjeść posiłek w ogrzewanym pomieszczeniu, przy stole. Dodatkowo po ustaleniu z kadrą stołówki będzie można skorzystać z łaźni i wymiany odzieży” – wyjaśniła Czarzyńska-Jachim.

Dla kobiet łaźnia będzie czynna we wtorki od godziny 8.00 do 10.00. Mężczyźni będą mogli z niej korzystać w poniedziałki i czwartki w godzinach 8.00-10.00.

Anetta Konopacka z Urzędu Miasta w Sopocie poinformowała, że ze stołówki Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy al. Niepodległości dziennie korzysta ok. 65-80 potrzebujących. Część to osoby przyjezdne, spoza Sopotu.

„Od stycznia do marca, w weekendy wydano 1282 ciepłe posiłki, z których dziennie korzystały średnio 54 osoby” – dodała.

Powiadomiła, że od 1 listopada ponownie na ulice Sopotu wyjedzie „Autobus SOS”, w którym osoby bezdomne będą mogły skorzystać z pomocy przedmedycznej, wsparcia streetworkerów lub pracowników socjalnych. Otrzymają również ciepłą zupę.

Władze kurortu apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich informacji o osobach potrzebujących wsparcia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie (tel. 58 551 17 10).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl