fot. TV Trwam

Prof. Jan Talar wybudził ze śpiączki kilkaset osób. Za głoszenie prawy o śmierci mózgu został ukarany

Wybitny naukowiec profesor Jan Talar został ukarany upomnieniem. Naczelny Sąd Lekarski utrzymał wyrok Okręgowego Sądu Lekarskiego w Bydgoszczy.

Profesor Jan Talar – chirurg i specjalista od rehabilitacji od lat krytykuje obowiązujące w medycynie zasady orzekania o tzw. śmierci mózgowej. I właśnie za to został ukarany.

– Naczelny Sąd Lekarski utrzymał wyrok sądu lekarskiego w Bydgoszczy. Tym samym utrzymał najniższą karę upomnienia – mówił Rafał Sikorski, pełnomocnik profesora.

Profesor Jan Talar wybudził ze śpiączki setki pacjentów, mimo że wcześniej inni specjaliści stwierdzali u nich śmierć mózgu. To o tym publicznie mówił profesor.

– Według oceny sądu, nie powinienem publicznie głosić tez nie będących w zgodzie z prawem i wiedzą medyczną – powiedział prof. Jan Talar.

Naczelny Sąd Lekarski w swoim uzasadnieniu nie podważał kompetencji profesora Jana Talara, ale jedynie formę jego wypowiedzi.

– Do tego się ograniczył, tylko do kwestii, że sposób w jaki profesor formułował poglądy, był jakby niezgodny z kodeksem etyki lekarskiej – stwierdził Rafał Sikorski.

Profesor Talar zamierza odwołać się od decyzji sądu lekarskiego do Sądu Najwyższego.

– Może Sąd Najwyższy zrozumie, co jest sensem życia, pracy lekarzy. Czy pozbawianie chorych życia czy milczenie – podsumował prof. Jan Talar.

Bo właśnie przed takim dylematem sąd lekarski postawił profesora Jana Talara.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl