fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchamia zbiórkę na zakup respiratora

Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchamia zbiórkę, która pozwoli zakupić respirator, który zostanie przekazany do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Na sprzęt organizacja planuje uzbierać i przeznaczyć 95 tys. zł.

To nie pierwsza akcja, którą podjęła Caritas Archidiecezji Poznańskiej w walce z koronawirusem – wolontariat kryzysowy, zbiórka żywności, paczki dla osób objętych kwarantanną, nieustanna pomoc bezdomnym i ubogim w jadłodajniach, ogrzewalni i schronisku dla bezdomnych. Jednak na tym, nie chcą poprzestać – jako organizacja charytatywna wciąż podejmuje działania, które mogą pomóc w walce z epidemią.

Angażując, nie tylko poznaniaków, ale również księży i parafie całej Archidiecezji Poznańskiej – Caritas otwiera zbiórkę na respirator BENNETT 980, który w obliczu epidemii, może ratować ludzkie życie.

„Wszystko co powinniśmy zrobić w obliczu epidemii, to nie tylko zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale wspólnymi siłami pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują. Mamy świadomość, że są to ludzie, dla których taka pomoc może być nieoceniona. Tutaj chodzi o ludzie zdrowie i życie. Dlatego chcemy się wspólnie zmobilizować i sfinansować Drużynie Strusia respirator, który w obecnej sytuacji może okazać się niezbędny w ratowaniu ludzkiego życia” – mówi zastępca dyrektora ks. Łukasz Łukasik.

Zbiórkę można wesprzeć za pomocą strony internetowej www.caritaspoznan/respirator.

Caritas/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl