fot. PAP/EPA

Wrocław: ruszyła akcja Nasza Paka organizowana przez dzieci, szkoły i Caritas

We Wrocławiu oficjalnie zainaugurowano czwartą edycję akcji mikołajkowej Nasza Paka. Zebrane przez uczniów w szkołach upominki, słodycze i rzeczy trafiają w jej ramach do najbardziej potrzebujących rodzin. Akcji patronuje Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Rzecznik Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej Paweł Trawka przekazał, że ks. arcybiskup Józef Kupny, wraz z dziećmi z wrocławskich szkół, zainaugurował w piątek czwartą edycję akcji Nasza Paka.

Ponad 30 szkół z Wrocławia i jego okolic przygotowuje świąteczne upominki dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

„We Wrocławiu, pierwszej w Polsce archidiecezji, wystartowała akcja Nasza Paka. Jej celem jest przygotowanie paczek świątecznych dla najmłodszych” – powiedział Paweł Trawka.

Dodał, że za wielkie zaangażowanie dziękował wszystkim uczestnikom ks. abp Józef Kupny.

„Chcą się tymi zabawkami i słodyczami podzielić ze swoimi rówieśnikami, którzy tego nie mają. To jest wspaniały, szlachetny czyn. To jest coś, co w was podziwiamy i cieszymy się tym. Gratuluję rodzicom takich dzieci, nauczycielom i bardzo dziękuję za motywowanie dzieci do takich akcji. Cieszymy się, że mamy takie wielkie serduszka, że macie dobre serca, że chcecie się dzielić tym, co macie” – podsumował metropolita wrocławski.

„W tej akcji dzieci uczą się szlachetności i troski o drugiego człowieka, umiejętności dzielenia się tym, co posiadamy. To bardzo ważne w dzisiejszym świecie, aby wypracować w młodym pokoleniu takie postawy” – powiedział na inauguracji dyrektor wrocławskiego Caritasu ks. Dariusz Amrogowicz.

„W tej akcji każdy coś otrzymuje. Po pierwsze dzieci, które przekazują prezenty dla swoich kolegów, uczą się miłosierdzia, solidarności, troski o słabszych. Po drugie, wolontariusze i pracownicy Caritasu, którzy te paczki przygotowują i przepakowują, mają z tego wiele radości i uczestniczą w dzieleniu się dobrem. No i w końcu dzieci otrzymujące wspaniałe, bardzo obfite prezenty pod choinkę” – podkreślił koordynator akcji Michał Brzezicki.

Zainaugurowana akcja tak naprawdę trwa od kilku tygodni, ale nadal szkoły i poszczególne klasy mogą zgłaszać się do uczestnictwa. Zasady są bardzo proste. Uczniowie na mikołajki zamiast nawzajem obdarowywać się drobnymi prezentami przygotowują wspólnie paczkę dla rówieśników. Następnie paczkę odbierają pracownicy Caritasu, by 23 grudnia wręczyć ją ze św. Mikołajem dzieciom z rodzin potrzebujących.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl