fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Syn szefa NIK Jakub Banaś pozwał wydawcę portalu oko.press

Jakub Banaś, syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli, złożył w piątek do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Fundacji Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO, wydawcy oko.press – wynika z informacji przekazanej przez pełnomocnika Jakuba Banasia, radcę prawnego Pawła Dońca.

W oświadczeniu Jakub Banaś zaznaczył, że portal oko.press naruszył jego dobra osobiste poprzez bezprawne rozpowszechnienie jego wizerunku. Syn szefa NIK zapowiedział też skierowanie kolejnych pozwów w najbliższym czasie. Podkreślił przy tym, że złożony w piątek pozew nie wyczerpuje jego roszczeń wobec mediów naruszających w ostatnim czasie jego dobre imię.

To już trzeci pozew złożony przez Jakuba Banasia wobec mediów ostatnich miesiącach. W październiku do sądu trafił pozew syna szefa NIK wobec TVN. Sprawa ta dotyczy żądania przeprosin oraz „usunięcia wszelkich naruszeń prawa rozumianych jako bezprawne wykorzystanie wizerunku” i nie zawiera żądań finansowych.

Z kolei w listopadzie Jakub Banaś skierował do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw wydawcy dziennika „Fakt”.

„>>Fakt Gazeta Codzienna<< wydawana przez Ringier Axel Springer Polska naruszyła moje dobra osobiste poprzez bezprawne rozpowszechnianie mojego wizerunku” – wskazał Banaś.

Na początku października także szef NIK Marian Banaś złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN i autorowi reportażu pod tytułem „Pancerny Marian i pokoje na godziny”. Prezes NIK domaga się sprostowania, przeprosin i wpłaty na cel społeczny.

PAP

drukuj