fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Szydło: Chcemy, by wymiar sprawiedliwości służył ludziom

Chcemy, żeby polski wymiar sprawiedliwości służył obywatelom, był dla ludzi, ale żeby też otwierał się na nowych, młodych sędziów. Chcemy walczyć z patologiami w środowisku sędziowskim – powiedziała dziś podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło. Polska Fundacja Narodowa przedstawiła założenia kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Naszym celem jest kampania prawdy o stanie sądownictwa i rzetelnej informacji o tym, czego dotyczą zmiany w wymiarze sprawiedliwości – powiedział prezes zarządu Fundacji Cezary Andrzej Jurkiewicz. Zapewnił przy tym o czysto informacyjnym, a nie politycznym charakterze kampanii. Podczas konferencji prasowej głos zabrała także premier Beata Szydło.

Polska premier podkreśliła, że debata, która rozpoczyna się za sprawą kampanii, ma przypomnieć o tym, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka jest w tej chwili. Chcemy, żeby polski wymiar sprawiedliwości służył ludziom – zaznaczyła premier.

Te propozycje, które położyliśmy na stole, które pojawiły się już przygotowane przez Klub Parlamentarny i rząd, pokazywały jasno kierunek i drogę, w którą chcemy, ażeby wymiar sprawiedliwości podążał. Być może zabrakło debaty wtedy, kiedy te projekty trafiły do Sejmu. A więc propozycja Polskiej Fundacji Narodowej, aby taką debatę rozpocząć, jest propozycją – w mojej ocenie – konieczną i potrzebną. Chciałabym Panom prezesom za tę inicjatywę podziękować. Nie zgadzajmy się na to, żeby było tak jak było. Zróbmy dobrą reformę sądownictwa, dogłębną, bo tego dziś od nas oczekują obywatele – podkreśliła Beata Szydło.

Maciej Świrski, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, powiedział, że kampania jest odpowiedzią na deficyt prawdy w życiu publicznym i międzynarodowym obiegu.

Będziemy także informować globalnie, za granicą, w najważniejszych państwach świata o tym, jaka jest prawdziwa twarz tych reform i co tak naprawdę się w Polsce wydarzyło. Nie ma w Polsce takich sytuacji, o których mówią różne ośrodki; nie ma ograniczenia demokracji, nie ma faszyzmu, nie ma więźniów politycznych itd. Jest normalny demokratyczny kraj i Polska Fundacja Narodowa będzie o tym informować świat – zaznaczył Maciej Świrski.

W ramach rozpoczętej dziś kampanii w całej Polsce pojawią się czarno-białe bilbordy z hasłem „Niech zostanie tak jak było…Czy na pewno tego chcesz?”. W telewizji będzie można zobaczyć spoty. Powstanie także strona internetowa związana z akcją.

Polska Fundacja Narodowa utworzyła premier Beata Szydło 21 czerwca 2017 roku.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj