Premier Beata Szydło weźmie udział w ponownym pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich

Premier Beata Szydło poinformowała w środę, że weźmie udział w ponownym pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich.

Zapytana w TVN24, czy będzie uczestniczyć w ponownym pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich premier odpowiedziała: „Będę 18 listopada, w piątek, na Wawelu, w czasie uroczystości pogrzebowych”.

We wtorek dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski poinformował, że para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, weźmie udział w ponownym pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich.

Czynności związane z ekshumacją rozpoczęły się w poniedziałek ok. godziny 18.00, a zakończyły ok. godz. 01.00 w nocy we wtorek; ciała zostały przewiezione do Katedry Patomorfologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie rozpoczęto ich badanie.

Ekshumacja Lecha i Marii Kaczyńskich jest pierwszą z 83 zaplanowanych przez prokuraturę w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Byli przy niej obecni członkowie rodziny pary prezydenckiej: Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska. Udział w ekshumacji brali eksperci; wszystko odbywało się pod nadzorem zastępcy prokuratora generalnego Marka Pasionka i w obecności Kazimierza Nowaczyka, szefa badającej katastrofę podkomisji w MON. Brali w niej udział m.in.: prokuratorzy, biegli, eksperci, najbliższa rodzina zmarłych, proboszcz Katedry na Wawelu oraz członek Kapituły Katedralnej.

Ponowny pochówek pary prezydenckiej został zaplanowany na 18 listopada 2016 roku. Ceremonia będzie miała charakter prywatny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl