fot. flickr.com

Premier: polska szkoła potrzebuje systemowej i programowej reformy

Polska szkoła potrzebuje systemowej i programowej reformy – stwierdziła premier Beata Szydło podczas czwartkowej sejmowej debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej.

Premier podkreśliła, że reformy Prawa i Sprawiedliwości wychodzą na przeciw oczekiwaniom Polaków. Jak dodała, rząd konsekwentnie realizuje zapowiedzi z kampanii wyborczej.

„Polska musi być państwem, które gwarantuje obywatelom godne życie, bezpieczeństwo, możliwość realizacji marzeń i ambicji. Właśnie w to wpisuje się proponowana przez minister Annę Zalewską, przez rząd PiS, reforma edukacji, reforma polskiej szkoły, reforma, której polska szkoła po prosu potrzebuje (…). Przygotowaliśmy projekt reformy edukacji. Dlaczego? Bo polska szkoła tej reformy potrzebuje, potrzebuje reformy systemowej, programowej” – powiedziała szefowa rządu.

Premier zaznaczyła, że reforma edukacji jest wprowadzana zgodnie z planem, a minister Zalewska skutecznie przeprowadziła zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków.

PAP/RIRM

drukuj