fot. P.Tracz/KPRM

B. Szydło: Musimy zadbać, by rodziło się coraz więcej dzieci

Dzieci i rodzina to fundament Polski; musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci – mówiła dziś wicepremier Beata Szydło. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie – dodała.

„Musimy sobie zdawać sprawę, że jesteśmy dopiero na początku drogi, mówił o tym pan prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki. To jest dopiero początek. I też musimy być świadomi tego, że to, co osiągnęliśmy bardzo łatwo można utracić, bo jest wielu takich, którzy na to liczą. Dlatego znowu musimy być tą biało-czerwoną drużyną, która pójdzie razem i bez względu na trudności, bez względu na to, czy będziemy poniżani, atakowani, będzie zwyciężać. I zwyciężymy, damy radę, bo jesteśmy razem” – podkreśliła Szydło.

Jak zaznaczyła, „to, co się w życiu liczy to jest rodzina i dzieci”.

„Dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja – powtarzaliśmy to cały czas, kiedy wprowadzaliśmy program 500+. Dzieci i rodzina to jest fundament Polski i nasza przyszłość. Musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie” – oświadczyła wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj