Spotkanie Beaty Szydło z szefami wszystkich partii

Premier Beata Szydło spotka się dziś z szefami klubów parlamentarnych. Tematem rozmów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będą kwestie poruszane na forum Parlamentu Europejskiego w czasie wtorkowej debaty nt. Polski.

Udział w spotkaniu, które rozpocznie się o 10.30, zadeklarowali przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że spodziewa się rozmowy na temat tego, co wydarzyło się podczas wtorkowej debaty.

– Odnieśliśmy wielki sukces przede wszystkim w naszym kraju, ponieważ myślę, że Europa, poza kilkoma politykami, nie jest za bardzo zainteresowana tego typu sprawami. Widać to było podczas skromnej frekwencji podczas debaty, natomiast trzeba przyznać, że wszystko wypadło znakomicie – podkreślił Ryszard Terlicki.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann ocenił, że debata być może była sukcesem PiS, ale nie Polski, bo przesuwa ją na margines UE. Podkreślił, że takie stanowisko będzie prezentował na spotkaniu z premier Beatą Szydło.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował, że na spotkaniu będzie zabiegał, m.in. o zapewnienie przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że Polska pozostanie w Unii Europejskiej.

Podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim Premier Beata Szydło przekonywała, m.in., że w Polsce nie doszło do złamania konstytucji, a zmiany są zgodne z europejskimi standardami.

Dzisiejsze spotkanie w KPRM będzie drugim z kolei. Pierwsze odbyło się 12 stycznia. Rozmowa, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów, dotyczyła relacji Polski z UE.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj