fot. pgg.pl

W poniedziałek związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej podejmą decyzje ws. sporu z zarządem

Wciąż trwa konflikt pomiędzy przedstawicielami kierownictwa Polskiej Grupy Górniczej a górnikami. Chodzi o podwyżkę płac. W przyszłym tygodniu związkowcy zadecydują o dalszych działaniach w ramach toczącego się sporu w spółce.

Piątkowe rozmowy Zarządu Polskiej Grupy Górniczej ze stroną społeczną spełzły na niczym. Związkowcy żądają 10-procentowego wzrostu wynagrodzeń. Spółka oferuje podwyżki w skali 6 procent. Na to jednak nie chcą się zgodzić organizacje związkowe.

Zarząd spółki wnioskował o sporządzenie niezależnej ekspertyzy mającej na celu określenie możliwych skutków finansowych i prawnych w przypadku realizacji złożonych propozycji. Jednak pomimo wcześniejszych rozmów związkowcy twierdzą, że postawa kierownictwa spółki nie daje nadziei na wypracowanie porozumienia płacowego. W tej sytuacji chcą skorzystać z działań przewidzianych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, w tym m.in. z przeprowadzenia strajku ostrzegawczego.

W poniedziałek dojdzie do spotkania liderów związkowych, którzy działają w spółce. Wtedy zostaną podjęte decyzje o dalszych krokach. Obie strony konfliktu zadeklarowały wolę kontynuowania mediacji. Związkowcy zastrzegli jednak, że chcą, aby uczestniczył w tym spotkaniu przedstawiciel Ministerstwa Energii.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj