Podopieczna hospicjum dla dzieci z wizytą u pary prezydenckiej

Para prezydencka spotkała się w środę z podopieczną krakowskiego hospicjum dla dzieci. Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda przyjęli Natalkę i jej rodzinę w Pałacu Prezydenckim. We wtorek prezydentowa odwiedziła w Warszawie pacjentów dziecięcej onkologii.

Prezydent wraz z małżonką podczas środowego spotkania z dziewczynką i jej bliskimi opowiadali – jak przekazała kancelaria – m.in. o swoich codziennych obowiązkach i oficjalnych spotkaniach. Nie było to pierwsze spotkanie Natalii z małżonką prezydenta. Agata Kornhauser-Duda w grudniu ubiegłego roku odwiedziła ją w ramach mikołajkowej akcji Fundacji Hospicjum „Alma Spei” w Krakowie doręczając prezent, o którym marzyła dziewczynka.

We wtorek małżonka prezydenta odwiedziła małych pacjentów z pięciu oddziałów w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie na Oddziale Onkologii i Hematologii odbywały się organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń warsztaty bajkoterapii. W ich ramach Agata Kornhauser-Duda czytała i recytowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy, przeczytała też fragmenty książki o Kubusiu Puchatku.

Bajkoterapia prowadzona przez Fundację, to wspólne czytanie bajek na dziecięcych oddziałach onkologicznych. W projekt zaangażowani są znani aktorzy, muzycy, sportowcy i dziennikarze.


Galeria fot. fot. Grzegorz Jakubowski/KRRP

PAP/RIRM/prezydent.pl

drukuj