fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Apel o modlitwę za prezydenta Andrzeja Dudę

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apeluję o modlitwę za prezydenta Andrzeja Dudę i polski rząd w momencie, gdy są oni poddawani atakowi niemającemu precedensu.

Członkowie Stowarzyszenia proszą też swoich członków i sympatyków o podejmowanie inicjatyw medialnych i społecznych mających na celu wsparcie rządu w tym czasie.

Politycy prawicy są atakowani przez posłów opozycji – PO i Nowoczesnej, a także media mainstreamu. PiS jest porównywany do NSDAP, a  prezydenta chcą postawić przed Trybunałem Stanu.

Redaktor Anna Pietraszek, reżyser, członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, podkreśla, że bitwa o Polskę dopiero się rozpoczęła.

Żal ściska kiedy używane są takie słowa. Jaki może być argument przeciwko PiS-owi, który gra o prawdę dla Polski, porządek moralny i bezpieczeństwo państwa? Jaka może być odpowiedź tych, którzy Polską kupczyli przez tyle lat? Mogą oni używać tylko inwektyw, bo żadnych merytorycznych zarzutów nie postawią. Mamy przykład z Trybunałem Konstytucyjnym – podkreśla Anna Pietraszek.

Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie i Senacie co pozwala jej na samodzielne rządy.

RIRM

drukuj