fot. Przemysław Keler KPRP

Prezydent RP powołał dr hab. Hannę Karp oraz Marzenę Paczuską–Tętnik w skład KRRiT

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dr hab. Hannę Karp oraz Marzenę Paczuską–Tętnik. Uroczystość wręczenia aktów powołania odbyła się w Belwederze.

Dr hab. Hanna Karp jest medioznawcą i wykładowcą Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Natomiast Marzena Paczuska to dziennikarka; była m.in. szefową „Wiadomości”, a także członkiem zarządu Telewizji Polskiej.

Poprzednia kadencja członków KRRiT zakończyła się we wrześniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję – dwóch wyznacza prezydent RP, trzech pozostałych Parlament.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl