fot. https://pixabay.com/

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu w ośrodku edukacyjnym w Kabulu wzrosła do 53

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego dokonanego w piątek w ośrodku edukacyjnym w Kabulu wzrosła do 53 – przekazała w poniedziałek misja ONZ w Afganistanie.

Wcześniej mówiono o 35 zabitych.

„53 osoby zostały zabite, w tym co najmniej 46 dziewcząt i młodych kobiet. 110 rannych. Nasz zespół ds. praw człowieka nadal dokumentuje tę zbrodnię, weryfikuje fakty i ustala wiarygodne dane, aby przeciwdziałać zaprzeczeniom” – podała misja ONZ na Twitterze.

Atak przeprowadzono w dzielnicy zamieszkiwanej w większości przez Hazarów – afgańską mniejszość wyznającą islam nurtu szyickiego. Hazarowie byli celem ataków przeprowadzanych w przeszłości m.in. przez Państwo Islamskie. Jak dotąd żadna organizacja nie przyznała się do odpowiedzialności za atak. W piątek ponad 50 kobiet zorganizowało protest wzywający do powstrzymania przemocy wymierzonej w Hazarów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl