fot. twitter.com/spychalski_b

B. Spychalski: Prezydent w poniedziałek o godz. 15.00 dokona zmian w składzie Rady Ministrów

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 dokona, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, zmian w składzie Rady Ministrów – poinformował dziś rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

„Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 dokona, na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego, zmian w składzie Rady Ministrów” – napisał Błażej Spychalski na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. W wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące już resorty. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów. Oprócz Jarosława Kaczyńskiego będą to: Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin, który będzie ministrem rozwoju, pracy i technologii.

Szef KPRM poinformował, że jest nowy schemat działów administracji rządowej podlegających poszczególnym ministrom. Powstają dwa nowe urzędy centralne – Rządowe Centrum Sportu i Główny Urząd Morski, które będą podlegać odpowiednio ministrowi kultury i ministrowi infrastruktury.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl