fot. prezydent.pl

Prezydent Polski z wizytą w Wietnamie

Prezydent Polski Andrzej Duda rozpoczyna oficjalną wizytę w Wietnamie. Głowa polskiego państwa spotka się z prezydentem i premierem tego kraju. Zainauguruje także polsko-wietnamskie Forum Gospodarcze, w którym udział wezmą przedsiębiorcy obu państw.

To kolejna misja gospodarcza polskiego prezydenta.

– To jest dla mnie kwestia promowania polskich przedsiębiorców, kwestia wspierania ich dążeń – i eksportowych, i ekspansji zagranicznej. Cały czas staram się ten element w swojej działalności prezydenckiej uwzględniać – podkreślał prezydent.

Wietnam znalazł się w gronie pięciu najbardziej perspektywicznych państw dla polskiego biznesu według ministerstwa spraw zagranicznych. Stąd obecność przedsiębiorców na pokładzie prezydenckiego samolotu.

 – Leci ze mną cały szereg ministrów rządu, leci też delegacja 65 polskich biznesmenów, którzy będą właśnie w Wietnamie uczestniczyli w debacie, bo tam będzie forum gospodarcze: Polska – Wietnam, w którym ja będę uczestniczył – informował Andrzej Duda.

 A współpracę gospodarczą obu państw ma ułatwić Polska Agencja Inwestycji i Handlu, której biuro zostanie otwarte także w Wietnamie. Wizyta polskiego prezydenta potrwa do 30 listopada. W jej trakcie Andrzej Duda spotka się również z prezydentem i premierem Wietnamu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj