fot. PAP/Tytus Żmijewski

Prezydent RP: Wśród tematów poruszonych w rozmowach polsko-niemieckich m.in. Nord Stream 2

Wśród tematów poruszonych w ostatnich dniach w rozmowach polsko-niemieckich, przy okazji wizyt w Warszawie kanclerz Angeli Merkel i szefa MSZ Heiko Maasa, znalazły się wszystkie tematy z agendy naszych relacji, m.in. Nord Stream 2 i sytuacja w Rosji – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda pytany na konferencji prasowej w Kowalewie Pomorskim o to, czy wśród tematów jego poniedziałkowych rozmów z kanclerz Niemiec znalazły się m.in. relacje z Rosją i Nord Stream 2, zaznaczył, że w ostatnich dniach miał miejsce „pewien zbiór spotkań”, bo oprócz spotkania z niemiecką kanclerz w piątek miał też okazję rozmawiać z nowo powołanym szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem.

„To była bardzo długa, godzinna rozmowa, myśmy poruszyli wszystkie tematy, włącznie z Nord Stream 2, sytuacją w Rosji, wszystkimi (tematami), jakie są na polsko-niemieckiej agendzie” – podkreślił prezydent.

Z kolei wśród tematów, którym poświęcono najwięcej czasu podczas rozmowy z kanclerz Niemiec, Andrzej Duda wymienił m.in. współpracę europejską, relacje z Francją i odbudowę współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, sytuację na Ukrainie i w Rosji.

„Mówiliśmy także o współpracy gospodarczej, którą oceniliśmy wysoko – zarówno pani kanclerz, jak i ja – że ona się cały czas rozwija, że musimy to wspierać i o budowaniu dobrych relacji między Polską a Niemcami” – dodał prezydent.

PAP/RIRM

drukuj