fot. PAP/Radek Pietruszka

NSZZ „Solidarność” poprze ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę

Obecnie trwają rozmowy ze sztabem wyborczym urzędującego prezydenta ws. spotkania, na którym m.in. ma być spisane porozumienie uwzgledniające postulaty związkowców.

Podobne spotkanie miało miejsce niemal 5 lat temu, gdy Andrzej Duda ubiegał się o fotel prezydencki.

Bogdan Biś, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” powiedział, że został już powołany zespół, który zajmuje się ustalaniem szczegółów dotyczących spotkania z prezydentem.

– Co do zasady z pewnością poparcie będzie. Chcielibyśmy jednak zawrzeć w porozumieniu spisanym z panem prezydentem Andrzejem Dudą pewne rzeczy na kolejną kadencję. To sprawy, które wyszły w trakcie kadencji, pojawiają się nowe rzeczy, które można a nawet trzeba wpisać w takie porozumienie. Jest powołany zespół, który będzie rozmawiał ze sztabem wyborczym i panem prezydentem. Mamy przyjęty kalendarz i mam nadzieję, że uda się zrealizować postanowienie, i będzie podpisane porozumienie na kolejną kadencję – powiedział Bogdan Biś.

W 2015 roku przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda podpisał z ówczesnym kandydatem na prezydenta RP Andrzejem Dudą „Umowę programową”. Znalazły się w niej najważniejsze postulaty strony społecznej m.in. obniżenie wieku emerytalnego.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej, Solidarność pozytywnie oceniła realizację porozumienia zawartego w 2015 roku z Andrzejem Dudą. Nie wszystkie punkty zostały zrealizowane, ale – jak ocenili członkowie Komisji – Prezydent wywiązał się z umowy.

RIRM

drukuj