Prezydent wystosował depeszę gratulacyjną do Baracka Obamy z okazji Dnia Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda skierował depeszę gratulacyjną do prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy z okazji obchodzonego dziś w USA Dnia Niepodległości. Szef polskiego państwa złożył życzenia pomyślności oraz podkreślił, że Polskę i Stany Zjednoczone łączy partnerstwo strategiczne. Andrzej Duda wyraził również radość z okazji spotkania podczas szczytu NATO w Warszawie.  

***

Szanowny Panie Prezydencie,

Z okazji Dnia Niepodległości mam zaszczyt przekazać, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, serdeczne życzenia pomyślności.

Polskę i Stany Zjednoczone łączy partnerstwo strategiczne, oparte na wspólnie podzielanych wartościach, tradycyjnych więzach przyjaźni oraz poszanowaniu wzajemnych interesów. Z satysfakcją odnotowujemy umacnianie się z roku na rok polsko-amerykańskiego dialogu w dziedzinie bezpieczeństwa.

Cieszę się, że będziemy mieć okazję osobistego spotkania podczas Szczytu w Warszawie, gdzie zapadną decyzje warunkujące transatlantyckie bezpieczeństwo w najbliższej przyszłości. Jestem przekonany, że wyjdą one naprzeciw Pańskiej warszawskiej deklaracji z czerwca 2014 roku „You will never stand alone”.

Proszę przyjąć serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności dla Pana osobiście oraz Narodu Amerykańskiego.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl