fot. PAP/Maciej Kulczyński

Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z premedytacją rozprowadza fake newsy na temat szpitala w Łowiczu

Informacja dotycząca szpitala w Łowiczu rozpowszechniania przez sztab wyborczy kandydatki PO na prezydenta jest fake newsem. Poinformował o tym Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.

Poseł Adam Szłapka, rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy Błońskiej, w twitterowym wpisie wskazał, że oddział dziecięcy szpitalu w Łowiczu zagrożony jest likwidacją. Według polityka, prezydent Andrzej Duda będąc w tym mieście, powinien go odwiedzić i zainteresować się sprawą.

Starosta łowicki zapewnił, że oddział rozwija się i jego działalność nie jest zagrożona. Z kolei zastępca rzecznika PiS zdementował nieprawdziwe informacje.

– Możemy zobaczyć zdjęcia, jak sytuacja wygląda. Są zdjęcia po remoncie, ten oddział za chwilę zacznie działać. Wszystko jest w najlepszym porządku, świeżo wyposażony oddział będzie funkcjonował, będzie świadczył usługi mieszkańcom powiatu łowickiego, także cieszymy się, że mamy okazję za Państwa pośrednictwem zdementować tę nieprawdziwą informację. Apelujemy, powtarzając apel pana prezydenta Andrzeja Dudy, apelujemy do naszych konkurentów o uczciwą kampanię, o kampanię kulturalną i o to, aby nie wykorzystywać fake newsów w tej kampanii – powiedział Radosław Fogiel.

Prezydent Andrzej Duda wczoraj przebywał w Łowiczu. Wizyta w tym mieście związana jest z objazdem po kraju DudaBusem w ramach kampanii wyborczej.

Ubiegający się o reelekcje prezydent chce odwiedzić ponad 100 miejscowości.

RIRM

drukuj