fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

G. Schetyna i M. Kidawa-Błońska spotkają się z Ursulą von der Leyen

W Brukseli dojdzie dzisiaj do spotkania lidera PO Grzegorza Schetyny i kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Rozmowy polityków PO z przyszłą szefową Komisji mają dotyczyć między innymi przyszłego budżetu UE. Inicjatorką spotkania jest Ursula von der Leyen. Politycy PO zapowiadają, że będą rozmawiać z niemiecką polityk o swoich priorytetach. Europoseł PO Andrzej Halicki mówi w tym kontekście o ochronie zdrowia i konieczności wynegocjowania lepszego budżetu UE, także dla Polski.

Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska przypomina, że PO w poprzedniej kadencji PE pracowała nad powiązaniem funduszy unijnych z praworządnością, kwestionując równocześnie praworządność w Polsce.

– Jestem bardzo ciekawa, czy nadal będą podważali w rozmowach z Ursulą von der Leyen, która jest zorientowana, jak wygląda sytuacja w Polsce, bowiem rozmawiała wielokrotnie z panem premierem Mateuszem Morawieckim, czy będą trwać przy propozycji z poprzedniej kadencji, która byłaby absolutnie niekorzystna dla Polski. Życzę posłom opozycji opamiętania, refleksji i niewystępowania przeciwko swojej ojczyźnie – mówi Jadwiga Wiśniewska.

Podczas dzisiejszej wizyty w Brukseli Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska odbędą też rozmowy z szefem Europejskiej Partii Ludowej Josephem Daulem.

RIRM

drukuj