fot. PAP/Adam Warżawa

Wystąpienie Prezydenta RP w Pucku zakłócone przez KOD. M. Kidawa-Błońska chwali sprawców zajścia

Działaczy Komitetu Obrony Demokracji krzykami i gwizdami nie tylko zakłócali wczorajsze przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku, Władysławowie, Wejherowie, ale także i obrażali  szefa państwa polskiego.

Działacze KOD zakłócali wczorajsze przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku wygłoszone z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Podobnie było we Władysławowie i Wejherowie. Oprócz wznoszonych okrzyków i głośnych gwizdów zwolennicy opozycji mieli ze sobą również transparenty, na których widniały takie napisy jak: „Przestańcie łgać. WyPAD 2020”. Zachowanie działaczy Komitetu Obrony Demokracji pochwaliła kandydatka PO na urząd prezydenta Magłorzata Kidawa-Błońska, także obecna na uroczystości. 

„To żenująca sytuacja” – tak do wczorajszego happeningu KOD-u odniósł się w programie „Polski Punkt Widzenia” Paweł Sałek, doradca prezydenta.

– Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca, bo jeśli mówimy o pojednaniu, zakończeniu tej wojny polsko-polskiej, która czasami jest kreowana przez czynniki zewnętrzne, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to jest sposób na to, żeby tę kampanię w ten sposób prowadzić – wskazał.

Zachowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej skomentował w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Wezwał on szefa PO Borysa Budkę do wyjaśnienia udziału Platformy Obywatelskiej w haniebnym zajściu. [czytaj więcej] 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl