fot. PAP/Mateusz Marek

Politycy Zjednoczonej Prawicy: M. Kidawa-Błońska pięciokrotnie głosowała przeciw zwiększeniu środków na onkologię

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska pięciokrotnie głosowała przeciw zwiększeniu środków na onkologię – wskazują politycy Zjednoczonej Prawicy.

W ich ocenie to szczyt hipokryzji. Zwłaszcza że Kidawa-Błońska apeluje o zwiększenie środków na leczenie chorych na raka.

Kampania prezydencka nabiera tempa. Jednym z poruszanych wątków jest kwestia środków na onkologię. Opozycja łączy temat z 2 miliardami złotych na media publiczne. Politycy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali dzisiaj spot na temat postawy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski przypomniał, jak wicemarszałek Sejmu głosowała w sprawach dotyczących zwiększenia środków na onkologię.

– Pani marszałek głosowała przeciwko niewielkiej kwocie na dokończenie centrum onkologii na Podlasiu i w Lublinie. To niewielkie kwoty. Dwukrotnie głosowała przeciwko dofinansowaniu Centrum Onkologii w Radomiu. To prawdziwa hipokryzja. To prawdziwa pani marszałek Kidawa-Błońska. Nie ta, która mówi o 2 mld złotych, ale ta, która głosuje przeciwko poprawkom na onkologię w przeszłości – podkreślił Stanisław Karczewski.

Europoseł Adam Bielan, rzecznik kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, zwrócił się do swoich konkurentów politycznych, że nie będzie przyzwolenia na oszukiwanie Polaków.

– Chciałbym zakończyć przekazem dla pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, dla szefa jej kampanii Bartosza Arłukowicza, który był jednym z najdłużej urzędujących ministrów zdrowia w historii Polski: będziemy piętnować wasze oszustwa, nie pozwolimy na to, byście oszukali Polaków – zaznaczył Adam Bielan.

A Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała dzisiaj po raz kolejny do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie noweli przyznającej blisko 2 mld złotych mediom publicznym oraz o przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia.

RIRM

drukuj