fot. TV Trwam

Prezydent A. Duda: Jako Polska i Polacy nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy

Nadchodzący rok 2022 z pewnością też będzie pełen wyzwań. Głęboko wierzę jednak w to, że sobie z nimi poradzimy, bo jako Polska i Polacy nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy. Chcę w tym wyjątkowym dniu złożyć Państwu z głębi serca płynące życzenia, byśmy niezależnie od różnic poglądów i spraw, które nas dzielą, a także głębokich emocji, które często nam towarzyszą, potrafili ze sobą rozmawiać, podać sobie rękę, uśmiechnąć się do siebie nawzajem. Bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Pamiętajmy, że to, co nas, Polaków, łączy, jest mocniejsze i trwalsze niż to, co nas dzieli. Wszystkim Państwu życzę szczęśliwego nowego roku – powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym w ostatnim dniu 2021 roku.

Prezydent RP wygłosił orędzie z okazji kończącego się 2021 roku.

– Drodzy Rodacy. Szanowni Państwo. Kończący się rok 2021 postawił przed nami wiele trudnych wyzwań. Był to już kolejny rok naszych zmagań z pandemią koronawirusa, która wpłynęła na naszą codzienność i zmieniła nasze przyzwyczajenia, ale przede wszystkim pozbawiła wielu Polaków zdrowia, a co gorsza, także i życia. Pragnę wyrazić moje głębokie współczucie wszystkim, którzy z powodu pandemii stracili swoich bliskich. W Polsce, podobnie jak w wielu krajach Europy, wciąż dochodzi do nowych zakażeń. Nadal wiele osób trafia do szpitali. Z całego serca dziękuję tysiącom lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy również w tej chwili walczą o życie i zdrowie wielu naszych rodaków. Dziękuję za Państwa olbrzymi wysiłek i poświęcenie. Jednocześnie chciałbym kolejny raz ponowić mój apel do każdego, kto jeszcze tego nie zrobił – szczepmy się. Państwo polskie zapewniło szczepionki każdemu, kto chce skorzystać z tej możliwości. Każdy może zaszczepić się pierwszą, drugą, a teraz i trzecią dawką przypominającą. Skorzystajmy z tej najlepszej możliwości ochrony życia swojego, ale także i innych. To od nas zależy, jak szybko pokonamy pandemię. Szanowni Państwo, pandemia koronawirusa to także olbrzymie wyzwanie dla naszej gospodarki. Dzięki dobrym decyzjom i szybkim działaniom udało nam się obronić miejsca pracy. Bezrobocie jest w naszym kraju najniższe od wielu lat. Polska gospodarka powróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu, kontynuujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne. To dobre informacje – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Długotrwałe skutki pandemii to także rosnąca inflacja. Cały świat zmaga się z niespotykanym od wielu lat wzrostem cen. To także jedno z głównych zmartwień polskich rodzin. To dlatego podpisałem ustawę, która obniżyła akcyzę na prąd i paliwa. Oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które skutecznie będą chronić portfele Polaków – dodał Prezydent RP.

– W mijającym roku Polska stała się celem ataku hybrydowego sterowanego przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, a przede wszystkim poświęceniu tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy innych służb, w tym strażaków, zdaliśmy egzamin jako państwo i jako obywatele. Pokazaliśmy naszą determinację w obronie naszej granicy z Białorusią i udowodniliśmy, że potrafimy skutecznie zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale także i o bezpieczeństwo europejskiej wspólnoty. Jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy dowiedli, jak wielkim zobowiązaniem jest dla nich noszenie polskiego munduru. Pamiętajmy, że również w noc sylwestrową wielu z nich strzeże naszych granic. Sprawy naszego bezpieczeństwa wiążą się ściśle z bezpieczeństwem krajów naszego regionu i całej Europy. Osobiście rozmawiałem w ostatnich tygodniach z wieloma światowymi przywódcami. Zawsze spotykałem się z całkowitym zrozumieniem i pełnym uznaniem dla naszych działań. Polska jest wiarygodnym partnerem w Unii Europejskiej i NATO. Drodzy Rodacy, Szanowni Państwo! Nadchodzący rok 2022 z pewnością też będzie pełen wyzwań. Głęboko wierzę jednak w to, że sobie z nimi poradzimy, bo jako Polska i Polacy nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy. Chcę w tym wyjątkowym dniu złożyć Państwu z głębi serca płynące życzenia, byśmy niezależnie od różnic poglądów i spraw, które nas dzielą, a także głębokich emocji, które często nam towarzyszą, potrafili ze sobą rozmawiać, podać sobie rękę, uśmiechnąć się do siebie nawzajem. Bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Pamiętajmy, że to, co nas Polaków łączy, jest mocniejsze i trwalsze niż to, co nas dzieli. Wszystkim Państwu życzę szczęśliwego nowego roku – podsumował Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl