Jutro szczyt humanitarny w Stambule; wśród uczestników premier Szydło

Premier Beata Szydło weźmie udział w rozpoczynającym się jutro w Stambule dwudniowym Światowym Szczycie Humanitarnym ONZ. Szefowie państw i rządów 125 państw świata spotkają się, aby wspólnie przygotować globalną reformę pomocy humanitarnej.

Na Szczycie pojawią się także przedstawiciele organizacji obywatelskich i ekonomicznych. Celem rozmów jest rozważenie nowych możliwości pomocy na terenach objętych kryzysem – chodzi szczególnie o obozy dla uchodźców.

Polska będzie aktywnym uczestnikiem szczytu – zapowiada minister Elżbieta Witek, członek Rady Ministrów i szefowa gabinetu politycznego premiera.

– Pani premier Beata Szydło niejednokrotnie w ramach spotkań państw Unii Europejskiej deklarowała, że jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną uchodźcom. Tak było na spotkaniu dwustronnym z panią Angelą Merkel, ale także było tak na spotkaniu w Londynie, gdzie Polska się zobowiązała do tego, że włoży swój wkład finansowy w pomocą humanitarną tam, gdzie powstaje problem uchodźców. Zobaczymy, jak to się potoczy – powiedziała Elżbieta Witek.

W rozmowach weźmie także udział delegacja z Watykanu z sekretarzem Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolinem na czele. Dokument, który zostanie ogłoszony po zakończeniu Szczytu ma zawierać zobowiązanie uczestników spotkania do bardziej intensywnej i zorganizowanej pomocy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl