Premier Beata Szydło spotka się z repatriantami

Premier Beata Szydło spotka się dziś w Pułtusku z repatriantami. W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o repatriacji.

Dzisiejsze spotkanie Premier Beaty Szydło w ośrodkuadaptacyjnym jak powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek ma właśnie związek z nowelizacją ustawy.

Rząd chce ułatwić powrót osobom zesłanym lub deportowanym przez władze ZSRR m.in. do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, lub azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej, a także ich potomków.

– Ustawa o repatriacji ma ułatwić stworzyć procedury, które ułatwią powrót repatriantów ze wschodu do Polski. Jest tam opisany cały mechanizm tworzenia ośrodków adaptacyjnych, szkoleń, wsparcia dla osób, które będą przyjeżdżały do naszego kraju i udzielenia im stosownej pomocy w aklimatyzacji w naszym kraju. Ta ustawa była omawiana w zeszłym tygodniu. Pani premier uda się do Pułtuska na spotkanie z repatriantami – zaznaczył rzecznik rządu, Rafał Bochenek.

W ubiegłym roku do ośrodka adaptacyjnego w Pułtusku trafiło 150 osób polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Opiekę nad tymi osobami sprawuje Stowarzyszenie Wspólnota Polska, które przygotowało program adaptacyjny. Repatrianci mogą przebywać w ośrodku do roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl