Premier RP: Ojciec Święty czeka na spotkanie z młodymi Polakami

Ojciec Św. Franciszek czeka na spotkanie z młodymi Polakami – powiedziała premier Beata Szydło, która rozmawiała w Watykanie z Papieżem. Za zamkniętymi drzwiami biskup Rzymu przyjął na audiencji szefową polskiego rządu. Głównym tematem rozmów był przyjazd Papieża na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Przed audiencją polska delegacja z premier Beatą Szydło na czele uczestniczyła we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

– Zaprosiłam jeszcze raz Ojca Świętego do Polski, potwierdziłam, że czekamy. Teraz pozostaje nam wszystkim dołożyć wszelkich starań, żeby ta wizyta Ojca Świętego i młodzieży z całego świata była bezpieczna, żeby młodzi ludzie przyjeżdżali do Polski. Czekamy na  nich. Zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniałe i, żeby przyniosły też dla nas i dla Polski wspaniałe owoce – powiedziała premier Beata Szydło.

Dziś mija 35 lat od zamachu na papieża Polaka. 13 maja 1981 roku na placu św. Piotra do Jana Pawła II strzelał turecki terrorysta Mehmet Ali Agca. Schwytano go natychmiast po zamachu i skazano na dożywotnie więzienie.

W 1983 roku Jan Paweł II odwiedził go w rzymskim więzieniu. Trzynaście lat temu prezydent Włoch ułaskawił zamachowca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl