R. Bochenek: Premier w poniedziałek już normalnie pracuje

Premier Beata Szydło normalnie już pracuje, we wtorek poprowadzi obrady Rady Ministrów – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że szefowa rządu spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier do piątku przebywała w szpitalu w Warszawie po wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Doszło do niego 10 lutego, szefowa rządu przebywała w szpitalu tydzień, najpierw w Szpitalu Powiatowym św. Maksymiliana w Oświęcimiu, potem w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

„W tej chwili kilka dni odpoczynku na ul. Parkowej, we wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii po posiedzeniu Rady Ministrów” – zapowiedziała w piątek premier tuż po opuszczeniu szpitala w Warszawie.

Oprócz premier ranni w wypadku zostali także dwaj funkcjonariusze BOR. Prokuratorski zarzut w tej sprawie usłyszał Sebastian K., 21-letni kierowca fiata seicento, które uderzyło w pojazd z Beatą Szydło na pokładzie.

W zeszły wtorek posiedzenie Rady Ministrów odbyło się bez udziału szefowej rządu. Zastąpił ją wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj