Koniec z oszustwami podatkowymi. Rząd przygotował pakiet zmian

Rząd zapowiada walkę z oszustwami podatkowymi. Premier Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej ze Zbigniewem Ziobro, ministrem sprawiedliwości zaznaczyła, że zostały przygotowane rozwiązania prawne, które mają uniemożliwić wyprowadzanie zysków za granicę i wyłudzanie VAT-u.

Pierwszym z pakietu rozwiązań jest tzw. konfiskata rozszerzona.

– Zastosujemy rozwiązania, które są wprowadzone już w Europie, do czego zobowiązuje nas również europejskie prawo. Przede wszystkim [jednak] wprowadzamy rozwiązanie, które uchroni polskich obywateli, nas wszystkich; które uchroni polskie państwo przed nieuczciwymi przedsiębiorcami, przed nieuczciwymi podatnikami, którzy dzisiaj kosztem innych polskich obywateli – właśnie tych uczciwie płacących – nie dokonują wobec państwa należności, ale przede wszystkim wyłudzają pieniądze z podatku VAT – mówiła premier Beata Szydło.

Projekt dotyczący tzw. konfiskaty rozszerzonej przewiduje, że w sytuacji wyroku skazującego, majątek przestępcy będzie mógł zostać przejęty przez państwo – tłumaczył minister Zbigniew Ziobro. Takie rozwiązanie – jak zaznaczył – wprowadzono już w innych krajach UE.

Projekt jest pierwszym rozwiązaniem, które będzie służyć uszczelnieniu systemu podatkowego.

RIRM

drukuj