Z. Ziobro podsumował 100 dni działania swojego resortu

Połączanie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, odejście od tzw. kontradyktoryjnego modelu procesu karnego oraz uchwalenie zakazu odbierania dzieci ze względu na biedę – to sztandarowe projekty resortu zrealizowane podczas 100 dni rządów PiS, które na konferencji podsumował szef resortu Zbigniew Ziobro.

W ministerstwie trwają prace nad kolejnymi ważnymi projektami ustaw m.in. dotyczącymi sporządzenia rejestru pedofilów, przywrócenie systemu dozoru elektronicznego, czy karania za kłamliwe określenia „polskie obozy śmierci”.

Reforma wymiaru sprawiedliwości ma służyć temu, by prowadzono rzetelne śledztwa, by zapadły niezawisłe wyroki. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że chce, by sądy i prokuratury służyły wszystkim Polakom.

– Koniec z odbieraniem dzieci za biedę. Do Polaków docierały za sprawą mediów alarmujące informacje o tym, że zdarza się, iż w Polsce sądy odbierają rodzinom dzieci za biedę. Swoistą karą za to, że ktoś znalazł się w trudnej sytuacji materialnej było odebranie dziecka. Nie możemy się z tym zgodzić. To jest skrajnie niesprawiedliwe, a poza tym niszczące dla często dobrych, kochających się rodzin, które często nie z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Państwo jest od tego, aby w takiej sytuacji pomagać, a nie dodatkowo karać i jeszcze odbierać dzieci oraz niszczyć rodzinę, która powinna być wartością chronioną. Dlatego zlikwidowaliśmy taką możliwość. Ten projekt został też uchwalony przez Sejm –  powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości zapowiedział też podwyżki dla pracowników sądów, kuratorów zawodowych, pracowników prokuratury i Służby Więziennej. Pensje pracowników sądów wzrosną w tym roku o ponad 10 procent, dwa razy więcej niż planował poprzedni rząd.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl