B. Szydło: Nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego górnictwa

Nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego górnictwa – powiedziała w piątek w czasie Akademii Barbórkowej w Polskiej Grupie Górniczej premier Beata Szydło.

Premier w piątek wieczorem podkreśliła, że tegoroczna Barbórka została okryta żałobą po ośmiu górnikach, którzy zginęli przed kilkoma dniami w kopalni miedzi Rudna.

„Łączymy się w bólu z rodzinami, którzy stracili bliskich: ojców, synów, braci.(…) Pamiętajmy o tych ośmiu górników, którzy tam na dole zginęli na szychcie, pracując ciężko dla swoich rodzin, po to, by ich firma mogła się rozwijać, pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli na wieczną szychtę” – apelowała premier.

„Chciałabym , by dzisiaj bardzo mocno wybrzmiało zdanie, że nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego górnictwa i wierzę, że te zmiany, które rozpoczęliśmy, które konsekwentnie krok po kroku realizujemy, przyniosą właśnie taki oczekiwany efekt, że będzie silna polska gospodarka i silne górnictwo” – zaznaczyła szefowa rządu.

Dziękowała też tym, którzy „usiedli do stołu i szukali kompromisu, szukali konsensusu, choć bardzo często to nie były łatwe rozmowy i łatwe decyzje”. Podkreśliła, że w czasie rozmów zarówno jej ministrowie, jak i przedstawiciele strony społecznej kierowali się „przyszłością i rozwojem polskiego górnictwa”.

Jak zaznaczyła, to zaangażowanie „właśnie zaczęło przynosić efekty”.

Szefowa rządu podkreśliła, ż realizowane przez jej gabinet zmiany na rzecz poprawy sytuacji polskiego górnictwa przynoszą efekty.

„Polskie górnictwo zaczyna mieć przed sobą dobrą pespektywę, ale musimy konsekwentnie nadal podążać tą drogą zmian” – powiedziała Szydło.

„Wszyscy wiemy doskonale, że tylko i wyłącznie wtedy osiągniemy ten cel, który sobie założyliśmy, że polski węgiel będzie w przyszłości synonimem nowoczesności, rozwoju, nowoczesnych technologii. Będzie dawał szansę na rozwój nie tylko Śląska, ale całego naszego kraju. Tylko wtedy to osiągniemy kiedy będziemy konsekwentni i do końca przeprowadzimy ten proces zmian, który rozpoczęliśmy” – zapewniła premier.

Premier złożyła życzenia i podziękowania dla górników, za ten trudny rok. Życzyła górnikom, by ich praca była bezpieczna, by każdy zjazd kończył się szczęśliwym wyjazdem, a kolejne miesiące były dającymi nadzieję.

„Aby święta Barbara miała w opiece Was i Wasze rodziny. Niech żyje nam górniczy stan!” – powiedziała szefowa rządu.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl