PAP/Leszek Szymański

Min. Z. Ziobro: Czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas wielu udanych zmian

Czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas bardzo wielu udanych zmian – powiedział w poniedziałek wieczorem minister sprawiedliwości – Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro na posiedzeniu sejmowej komisji. Dodał, że z roku na rok rośnie poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka opiniuje w poniedziałek wieczorem wniosek klubu PO-KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Minister Zbigniew Ziobro odnosząc się do zarzutów zawartych we wniosku powiedział, że „czas reformy wymiaru sprawiedliwości, to czas bardzo wielu udanych zmian”.

„O czym świadczą też liczby i rozległość propozycji legislacyjnych, które my podjęliśmy. Przez pierwszy rok rządów w Ministerstwie Sprawiedliwości przygotowaliśmy więcej projektów ustaw niż przez cztery lata ostatniej kadencji przygotowała PO” – powiedział.

Według szefa Ministerstwa Sprawiedliwości, z roku na rok rośnie poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków.

„Według ostatnich badań, 89 proc. Polaków uznało, że Polska jest bezpiecznym krajem i wskazało, że czuje się w Polsce coraz bezpieczniej” – dodał.

Zbigniew Ziobro zaznaczył też, że od kiedy sprawuje funkcję Prokuratora Generalnego, „z roku na rok poziom maleje przestępczości”.

„Przestępczość spada w większości istotnych kategorii, biorąc pod uwagę zagrożenia dla polskich obywateli” – zaznaczył.

Autorzy wniosku o wyrażenie wotum nieufności zarzucają ministrowi m.in. niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer: SKOK oraz KNF, a także działanie zmierzające do wyprowadzenia Polski z UE.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl