fot. premier.pl

Prawicowi działacze zwrócili się do Prokuratora Generalnego o kasację ws. drukarza z Łodzi

Prawicowi działacze z Łodzi zwrócili się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o kasację ws. drukarza, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT i został za to skazany. Pismo w tej sprawie wystosowali członkowie Klubu im. Romana Dmowskiego i Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha.

Działacze wskazują, że wyrok odwoławczy w sprawie drukarza „godzi w gwarantowane przez Konstytucję RP wolności: sumienia, działalności gospodarczej, a także w zasadę swobody umów”.

Mirosław Orzechowski, założyciel Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha w Łodzi, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, zaznacza, że wyrok tworzy też niebezpieczny precedens.

Polska nie jest państwem, w którym działa prawo precedensu, ale taki wyrok będzie przywoływany przy podobnych sposobnościach w innych sytuacjach. Mam nadzieję, że minister Zbigniew Ziobro będzie interweniował, wdroży z urzędu postępowanie kasacyjne, ten wyrok zostanie unieważniony, a następnie sąd wyda wyrok, który będzie szanował prawa drukarzy – podkreśla Mirosław Orzechowski.

W piątek sąd odwoławczy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok na pracownika prywatnej drukarni, który odwołując się do swych przekonań, odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

W pierwszej instancji mężczyzna został uznany za winnego wykroczenia. Sąd odstąpił od wymierzenia mu kary.

RIRM

drukuj