Premier po spotkaniu z Ziobrą i Kamińskim: służyć obywatelom to nasz priorytet

Służba obywatelom to jest priorytet rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała po spotkaniu z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą oraz koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim premier Beata Szydło, wymieniając w tym kontekście m.in. planowaną reformę sądownictwa.

Spotkanie premier to kolejny etap przeglądu resortów. Jego celem jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

„Rozmawialiśmy o tym, co dla Polaków jest najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie i sprawiedliwości. Rozmawialiśmy o tym, jakie są już podjęte działania w ramach wprowadzanych projektów. Resort sprawiedliwości ma na swoim koncie przyjęcie wielu bardzo ważnych ustaw. (…) Obecnie koncentrować się będziemy na reformie sądownictwa oczekiwanej przez wszystkich” – mówiła premier.

Dodała, że „Polacy narzekają na pracę sadów, a muszą zaufać sądom”.

„Muszą wiedzieć, że idą do sądów po sprawiedliwości i muszą też wiedzieć, że zawsze wtedy, kiedy potrzebują ochrony, państwo stoi po ich stronie” – zaznaczyła.

„To jest główne założenie, punkt, z którego wychodzi reforma sądownictwa” – powiedziała Beata Szydło.

Odnosząc się do służb specjalnych dodała, że „są pod kontrolą państwa i w służbie państwa”.

W środę premier zainaugurowała zaplanowany na dwa tygodnie przegląd resortów spotkaniem z ministrem obrony Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. W czwartek premier Szydło spotka się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Celem przeglądu resortów, który ma potrwać dwa tygodnie, jest wyznaczenie nowych kierunków działań rządu.

PAP/RIRM

drukuj