Michał Woś wiceministrem sprawiedliwości

fot. facebook.com/mwosPL/

Michał Woś został w poniedziałek wiceministrem sprawiedliwości. Powołała go premier Beata Szydło na wniosek ministra Zbigniewa Ziobry. Wiceminister Woś – dotąd szef gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości – będzie odpowiedzialny za informatyzację wymiaru sprawiedliwości.

O nominacji nowego podsekretarza stanu w resorcie poinformował w poniedziałek wydział komunikacji społecznej i promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Michał Woś (ur. w 1991 r. w Raciborzu) jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do dnia powołania na stanowisko wiceministra był szefem gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości. Resort podał, że Woś jest członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest też stypendystą Prezesa Rady Ministrów, był wyróżniony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

W 2014 r. został radnym miasta Racibórz, był tam wiceprzewodniczącym komisji budżetu i rozwoju gospodarczego oraz członkiem komisji oświaty.

Według resortu nowy wiceminister współpracował „z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją Jacka Maziarskiego prowadzącą Akademię Skolimowską, Studentami dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszeniem im. Św. Ivo Helory”. Jest założycielem i wiceprezesem „Signum Temporis. Stowarzyszenia do Rzeczy” oraz inicjatorem Pracowni Liderów Prawa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl