J. Kaczyński: jest projekt pozwalający rozwiązać problem reprywatyzacji

W Ministerstwie Sprawiedliwości został opracowany projekt, który pozwoli rozwiązać problem reprywatyzacji – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Lider Prawicy podkreślił, że rozwiązania nie odnoszą się tylko do tych nieprawidłowości, które miały miejsce w Warszawie, ale także w całym kraju.

Były premier mówił o ustawie na konferencji prasowej, w której udział wzięli Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki.

– Opracowany został projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać te problemy powstałe w związku z tą ogromną niesprawiedliwością, jaka się wydarzyła w Warszawie, ale i wielu innych miejscach. Nie chodzi tu o kwestie odpowiedzialności karnej, bo są to oddzielne kwestie, które będą prowadzone we właściwym dla wymiaru sprawiedliwości trybie, ale chodzi o kwestie związane z własnością, czyli z tym wszystkim, co nastąpiło, jeżeli chodzi o nieuzasadnione przemiany własnościowe. Chodzi o to, aby to wszystko wyrównać i cofnąć – powiedział Jarosław Kaczyński.

Przedstawiciele resortu sprawiedliwości zapowiedzieli też powołanie Komisji Weryfikacyjnej, która będzie badała decyzje reprywatyzacyjne.

RIRM

drukuj