MSW podwyższy pensje podlegającym mu mundurowym?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada od przyszłego roku podwyżki dla służb, które podlegają resortowi. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią wprost – to obietnice wyborcze.

Wczoraj doszło do pierwszego spotkania kierownictwa resortu, przedstawicieli służb i związkowców w ramach powołanego Forum Dialogu Społecznego. Na razie nie padły konkretne wyliczenia. Mają być znane dopiero za ok. 3 tygodnie.

Poseł Jarosław Zieliński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych podkreśla, że obecna koalicja miała 8 lat, aby uporządkować sytuację w służbach mundurowych.

– Mam nadzieję, że funkcjonariusze służb mundurowych, że pracownicy cywilni tych służb dobrze odczytują propagandowy, przedwyborczy charakter tych obietnic i że się nie dadzą na to nabrać. Jeśli dadzą się nabrać, to oczywiście tak, jak płaciliśmy wszyscy za 8 lat tych rządów, tak będzie  trzeba płacić za to dalej. Mam nadzieję, że tak nie będzie, że  związkowcy, przedstawiciele tych środowisk to ludzie świadomi tej sytuacji, w jakiej jesteśmy oraz kalendarza wyborczego i zwłaszcza tego, co się działo w ciągu tych ośmiu lat. Bo to jest tak naprawdę sprawdzian – mówi Jarosław Zieliński.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów poinformował, że dotychczasowe ustalenia nie dają podstaw do zmian w strategii protestacyjnej. Policjanci zapowiedzieli na 23 lipca manifestację w Warszawie. Data nie jest przypadkowa – następnego dnia przypada Święto Policji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl