Apel do ministra zdrowia

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka apeluje do ministra zdrowia, aby wstrzymał procedowanie rządowego projektu dot. in vitro. Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senat  zajmie się rządową ustawą, która budzi liczne kontrowersje.

Dr inż. Antoni Zięba, prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wystosował list otwarty do prof. Mariana Zembali. Wskazuje w nim, że już sama nazwa projektu jest fałszem, gdyż sama procedura in vitro nie jest metodą leczniczą; żadna niepłodna para nie została wyleczona.

Obrońcy życia podkreślają, że ponad 90 proc. dzieci poczętych tą metodą ginie przed narodzeniem, a u tych, które przyjdą na świat, stwierdza się równego rodzaju wady.

W Senacie RP ma być głosowany projekt ustawy o leczeniu niepłodności. I głos na „nie” szanownego pana jako ministra i profesora habilitowanego medycyny może zatrzymać ten błyskawiczny proces legislacyjny fatalnej ustawy. W nadziei na współpracę w budowaniu cywilizacji życia łączę wyrazy należnego szacunku – powiedział dr inż. Antoni Zięba.

Wczoraj premier Ewa Kopacz spotkała się z senatorami PO ws. ustawy dot. in vitro. Ma to związek z odrzuceniem projektu przez senacką Komisję Zdrowia.

Ustawa pozwoli małżeństwom oraz osobom pozostającym we wspólnym pożyciu na stosowanie procedury sztucznego zapłodnienia. Eksperci alarmują, że przyjęcie ustawy otworzy również furtkę do in vitro dla par homoseksualnych, a także umożliwi eugeniczną selekcję ludzkich embrionów i poczęcie w warunkach laboratoryjnych z użyciem komórek rozrodczych ,,dawcy” po jego śmierci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl