Premier David Cameron w Warszawie

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przybywa dziś z wizytą do Warszawy, by spotkać się z premier Beatą Szydło. Główny temat rozmów to projekt porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Chodzi m.in. o propozycję ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów. Szefowa polskiego rządu odnosząc się do tej sprawy zaznaczyła, że cieszy się, iż w pewnych punktach David Cameron przyjął polskie argumenty.

– Oczywiście są pewne propozycje, które dla Polski nie są w tej chwili do przyjęcia i to jest właśnie ten czas na negocjacje. Mam tutaj na myśli oczywiście sprawy związane ze świadczeniami dla pracowników. Dla nas jasnym jest to, że wszyscy Polacy, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, którzy pracują przecież na budowanie brytyjskiego PKB, powinni mieć prawo do korzystania z tych świadczeń, które Wielka Brytania realizuje, na takich samych zasadach, jak Brytyjczycy – zwróciła uwagę premier Beata Szydło.

W trakcie wizyty w Warszawie David Cameron spotka się także z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

We wtorek przewodniczący Rady Europejskiej przedstawił projekt porozumienia określającego warunki dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Ma ono zostać ostatecznie uzgodnione na szczycie Unii Europejskiej, odbywającym się w dniach 18-19 lutego. W projekcie zaproponowano ustanowienie „mechanizmu zabezpieczającego”.

Mechanizm ma pozwolić krajom unijnym na ograniczenie w wyjątkowej sytuacji dostępu do niektórych świadczeń socjalnych dla nowo przybyłych imigrantów z innego państwa unijnego maksymalnie na cztery lata.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl