Byli ministrowie środowiska krytykują „raport otwarcia”. Prof. Szyszko odpowiada

Ministrowie środowiska za rządów PO-PSL krytykują „raport otwarcia” obecnego kierownictwa resortu. Dokument wskazuje na liczne błędy i zaniechania poprzedników. Ci uznali go za polityczny, nierzetelny i tendencyjny. 

Marcin Korolec, odnosząc się do zarzutów prowadzenia szkodliwej polityki klimatyczno-energetycznej, zrzucił odpowiedzialność na rząd Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Andrzej Kraszewski stwierdził, że obecna gradacja kornika w Puszczy Białowieskiej nie różni się od sytuacji w ciągu ostatniego wieku. Maciej Nowicki powiedział natomiast, że trasę obwodnicy Augustowa zmieniono po protestach środowisk ekologicznych i Komisji Europejskiej.

Panowie ministrowie mijają się z prawdą – dziwne, że uznali zarzuty za polityczne, a nie merytoryczne – skomentował sytuację prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

– Trzeba było podjąć decyzję, który wariant pan minister Nowicki wybiera: czy estakadą, czy tunelem. Gdyby wybrał odpowiedni wariant w odpowiednim terminie, obwodnica przebiegałaby starą trasą i na pewno nie byłoby takiego spustoszenia w żywych zasobach przyrodniczych, jakie nastąpiły. Ten nowy przebieg obwodnicy przeszedł również przez Dolinę Rospudy, tylko w innym miejscu, i zniszczył podstawy bytowania większości gatunków, które występowały w Dolinie Rospudy – zaznaczył minister.

Nowe kierownictwo zarzuciło poprzednikom liczne błędy i zaniechania, m.in. blisko 600 zaległych aktów prawnych, w tym brak Prawa wodnego, czy kompromitację w poszukiwaniu gazu z łupków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl