Sukces Polski na szczycie klimatycznym COP21

Polska jako jedno z niewielu państw wypełniła swoje zobowiązania klimatyczne z nawiązką, redukując emisję CO2 o blisko 30 proc. – wskazał minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że Polska jest krajem sukcesu, otwartym na politykę klimatyczną.

Dzięki zaangażowaniu Polski w globalnej umowie znalazły się zapisy o zrównoważonym rozwoju. Lasy uznano za ważny element w procesie pochłaniania CO2.

Polska równocześnie chce wykorzystywać swoje odnawialne źródła energii. W Paryżu polska delegacja przedstawiła toruńską geotermię, która jest sukcesem nie tylko energetycznym, ale również ekologicznym na skalę światową.

Minister środowiska prof. Jan Szyszko podkreślił, że sukces polskiej polityki klimatycznej „stał się widoczny na świecie dlatego, że mówiliśmy jednym twardym głosem”.

Świat zobaczył, że Polska, jako jedno z niewielu państw, które ratyfikowały protokół z Kioto, wypełniła swoje zobowiązania z dużą nawiązką. Miała dokonać redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery na poziomie 6 proc., a wykonała to na poziomie pięć razy większym. Przyczyną tego nie była zapaść gospodarcza, ale odpowiednia gospodarność i użytkowanie pieniędzy – również z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – oraz zastosowanie najnowszych technologii. Kraj wielkiego sukcesu. Wzrost gospodarczy przy rekordowej redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – zaznaczył prof. Jan Szyszko.

Minister środowiska, podziękował mediom, m.in. Radiu Maryja i TV Trwam, dzięki którym Polacy byli informowani o przebiegu negocjacji i końcowym sukcesie naszego kraju.

RIRM


drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl