Harmonogram wizyty Donalda Trumpa w Polsce jest już gotowy

Harmonogram wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa jest już gotowy; do ostatniej chwili będą przygotowywane kwestie logistyczne, czy bezpieczeństwa – poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Przedstawiciel prezydenta RP poinformował, że będzie „kilka okazji”, do zabrania głosu przez prezydenta D. Trumpa.

Łapiński powiedział, że w pierwszej kolejności dojdzie do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, a następnie rozmów obu delegacji.

W zasadzie plan już jest dopięty zostały tylko kwestie drobniejsze i szczegółowe. Wizyta będzie polegała na spotkaniu dwustronnym prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski. Prezydenta Trumpa i prezydenta Dudy, które odbędzie się 6 lipca rano, następnie odbędą się oficjalne spotkania delegacji, na czele z obu prezydentami później wystąpienie prezydenta Trumpa na szczycie Trójmorza, po czym wystąpienie publiczne w Warszawie – poinformował rzecznik prezydenta.

Z prezydentem USA spotkają się również ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Poruszane będą m.in. sprawy gospodarcze i bezpieczeństwa energetycznego.

Prezydent Donald Trump odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. W Warszawie będzie przebywał od 5 lipca wieczorem do 6 lipca. Prezydent Stanów Zjednoczonych podczas wizyty w naszym kraju weźmie również udział jako gość honorowy w szczycie inicjatywy Trójmorza.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj