fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Z. Pupa: Prezydent zwrócił uwagę na rolę naszego kraju w zakresie ochrony środowiska i dbania o klimat

Prezydent zwrócił uwagę na rolę naszego kraju, na konwencję klimatyczną, która odbyła się w  Katowicach, na Porozumienie Paryskie, które wynegocjował prof. Jan Szyszko ze swoim zespołem, kiedy trwała akcja dekarbonizacji przeciwko Polsce – powiedział w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja senator PiS Zdzisław Pupa, przewodniczący senackiej Komisji Środowiska. Odniósł się w ten sposób do wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas sesji ONZ.

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos na posiedzeniu ONZ w sprawie ochrony środowiska. Mówił o osiągnięciu konsensusu i wspólnych ambicji, które trzeba realizować.

– To wystąpienie zwróciło uwagę na Polskę w kontekście międzynarodowym. Pan prezydent mówił o Polsce w kontekście ochrony środowiska i o dobrobycie. O tym, co powinno służyć człowiekowi w idei zrównoważonego rozwoju, czyli życiu w dobrobycie dzisiaj, ale także dążenia do dobrobytu przyszłych pokoleń – podkreślił senator.

– Prezydent zwrócił uwagę na rolę naszego kraju, na konwencję klimatyczną, która odbyła się w  Katowicach, na Porozumienie Paryskie, które wynegocjował prof. Jan Szyszko ze swoim zespołem, kiedy trwała akcja dekarbonizacji przeciwko Polsce – dodał Zdzisław Pupa.

Prezydent wskazywał na to, czego w tej chwili świat może oczekiwać od Polski w zakresie dbania o klimat.

– Wymienił pięć punktów, które mają służyć środowisku. Pokazał między innymi, że Polska ma na celu ograniczenie emisji pochodzącej z gospodarstw domowych, że będzie dążyć do ograniczenia emisji pochodzącej z transportu publicznego. Te działania są podjęte na szeroką skalę. W Polsce podjęte są działania na rzecz zalesienia, by dążyć do zrównoważonego rozwoju – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Polska jest jednym z liderów w zakresie pochłaniania CO2.

– Chodzi o to, by uzyskać zerowy bilans klimatyczny. By emisja i pochłanianie CO2 wychodziło na zero – wskazał Zdzisław Pupa.

Całą rozmowę z senatorem Zdzisławem Pupą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj