Rozprawa przed komisją weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji

Trwa pierwsza rozprawa przed komisją weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji. Komisja przesłuchuje pracowników stołecznego Ratusza. Dzisiejsze posiedzenie dotyczy nieruchomości przy ul. Twardej 8/10. W tej chwili przed komisją zeznaje Jerzy Mrygoń, były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomości miasta stołecznego Warszawy.

Wcześniej składania zeznań odmówiła Gertruda Jakubczyk-Furman, była naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura. Komisja ukarała ją grzywną w wysokości 3 tys. zł.

Gertruda Jakubczyk-Furman była odpowiedzialna za wykonanie decyzji reprywatyzacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Twardej 8/10. Nieruchomość została sprzedana handlarzowi roszczeń Maciejowi Marcinkowskiemu w 2014 roku, za ułamek realnej ceny.

Z kolei jako pierwszy przed komisją stanął Krzysztof Śledziewski, były pracownik Biura Gospodarki Nieruchomości. Z jego zeznań wynika, że do władz Warszawy dochodziły sygnały o działających w stolicy grupach handlarzy roszczeniami.

Poseł Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej, podkreśla: to zeznanie mówi bardzo dużo złego o władzach Ratusza, a przede wszystkim o prezydent stolicy.

– Odsłania wiele spraw, które miały miejsce w Ratuszu, a o których nie wiedzieliśmy; Odsłania procedury jakie w mieście st. Warszawa obowiązywały przy zwrotach nieruchomości; Odsłania w pewien sposób indolencję i bezwład ze strony miasta w stosunku do tych, którzy odzyskiwali nieruchomości. Pokazuje również podejście władz Warszawy do tego problemu – wskazuje Paweł Lisiecki.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się dziś do prac komisji weryfikacyjnej. Jak poinformowała, nie stawi się przed komisją, ze względu na jej zdaniem wątpliwości prawne towarzyszące jej pracom.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl