fot. PAP/Marcin Obara

Zmiany w kursowaniu pociągów w związku z remontem Dworca Zachodniego w Warszawie

Dworzec Zachodni w Warszawie nadal jest remontowany. Wkrótce rozpoczną się prace na linii średnicowej. Jest to ważna informacja dla podróżujących koleją, ponieważ będą utrudnienia w ruchu.

Trwają prace modernizacyjne wokół stacji Warszawa Zachodnia. Obecnie prowadzone są roboty w zachodniej części dworca, pomiędzy peronami Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy.

– Budowane są trzy bardzo duże obiekty inżynieryjne, pozwalające na krzyżowanie się linii kolejowych wyjeżdżających z Warszawy Zachodniej w kierunku zarówno Warszawy Włoch i dalej do Grodziska Wielkopolskiego, w kierunku Sochaczewa, a także w kierunku Piaseczna i Radomia – mówił Sebastian Mech z PKP Polskie Linie Kolejowe, zastępca dyrektora projektu.

Wkrótce nastąpią także prace związane z przygotowaniem i montażem urządzeń blokady liniowej pomiędzy posterunkami Warszawa Włochy a Warszawą Zachodnią. Nastąpią czasowe zmiany w rozkładzie jazdy – poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Między 22 sierpnia a 3 września zaplanowane są zmiany, które spowodowane są kolejnym ważnym etapem prac na stacji Warszawa Zachodnia. Jest to związane z montażem nowych urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie ruchem pociągów – dodał.

Ruch kolejowy zostanie utrzymany, ale przez stację Warszawa Zachodnia będzie przejeżdżało mniej pociągów.

Szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie internetowej PKP lub w punktach informacyjnych na dworcach kolejowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl